24 hodinový cyklistický závod Vimperska

První víkend v září a máme tu cyklistickou slavnost ve Vimperku na Šumavě. Oč jde? Jedná se o 24 hodinový závod, kde se sejdou špičkový cyklisté z celé České Republiky. Cílem je aby závodníci zajeli co nejvíce km. Přitom se budou točit v 10 km okruzích. Slavnost však není jen pro profesionály. Účastnit se mohl každý.

Na startovní listině nemohl určitě chybět i náš nejzkušenější český cyklista ve 24-hodinových závodech, Zdeněk Kříž  nebo třeba Pavel Kozlík.

Start závodu byl  stanoven na sobotu 5.9. ve 12.00. Vše se konalo v zrekonstruovaném aureálu Vodník. A jaká byla trasa závodu? Začátek byl v areálu Vodník přes vimperskou nemocnici postupně až k nejvyššímu místu tratě, vysílači „Branťák“ a zpět do areálu , kde následovala druhá část trasy napříč letní kinem, zámeckou alejí kde se nádvořím zámku vraceli zpět do startovního bodu. Převýšení okruhu bylo 205 m a celkové stoupání 307 m.

Samozřejmostí byl velký a bohatý doprovodný program. Kdo navštívil tuto akci, rozhodně neprohloupil.